Reklama

Jacek Jaśkowiak o Bartłomieju Wróblewskim: "Do władzy dąży po trupach"

fot. Bartłomiej Wróblewski / FB

Prezydent Poznania był gościem radia TOK FM.

Przypomnijmy, że poseł PiS Bartłomiej Wróblewski może być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby móc zostać RPO, musi uzyskać większość w Senacie, co nie będzie łatwe. Tam przewagę ma opozycja. Już jednak są pierwsze głosy o tym, że niektórzy senatorowie spoza PiS mogą poprzeć Wróblewskiego, a pierwszym z nich jest Jan Filip Libicki z Poznania, senator PSL. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W czwartek głos w sprawie kandydatury Wróblewskiego zabrał Jacek Jaśkowiak, który był gościem "Wywiadu politycznego" TOK FM. - To człowiek wielkich ambicji, do władzy dąży "po trupach" i w tym obszarze będzie zabiegał o to, żeby zostać RPO - mówił o poznańskim pośle PiS. Jaśkowiak przypomniał, że to Wróblewski przewodził posłom PiS składającym wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który doprowadził ostatecznie do wprowadzenia w kraju niemal całkowitego zakazu aborcji.

Prezydent Poznania odniósł się też do doniesień o tym, że Jan Filip Libicki może poprzeć Wróblewskiego. - Wierzę, że zachowa się odpowiedzialnie, bo przynależność do partii politycznych oznacza pewną dyscyplinę. Opozycja musi wyciągnąć lekcję, że nie może każdy głosować tak, jak chce. Tylko w ten sposób można wygrać ze Zjednoczoną Prawicą i nie pogłębiać stanu, do którego doprowadziły jej rządy - mówił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro