Reklama

Ulica Wilczak zamknięta: "Armagedon komunikacyjny"

fot. Czytelnik

W weekend wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanej trasy tramwajowej na Naramowice.

Jak informuje nasz czytelnik, w rejonie zamkniętego odcinka ulicy Wilczak tworzą się obecnie ogromne korki. - Armagedon komunikacyjny - podsumowuje.

Poniedziałek jest pierwszym dniem roboczym po wprowadzeniu zmian. - Dobrą wiadomością jest przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez ul. Słowiańską w rejonie pętli, bo torowisko tramwajowe przecinające ulicę zostało już zamontowane. Druga dobra wiadomość to otwarcie ul. Naramowickiej jednokierunkowo na odcinku od Wilczaka do ul. Serbskiej. Kierowcy korzystać będą z wyremontowanej części ulicy. Musimy zamknąć jednak fragment ul. Wilczak - wyjaśniał w ubiegłym tygodniu Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

To właśnie zamknięcie ulicy Wilczak pomiędzy ulicami Ugory i Szelągowską komplikuje sytuację kierowców w tym rejonie. Wyznaczono objazdy. Z ul. Szelągowskiej w kierunku mostu Lecha można przejechać przez ulice Naramowicką i Serbską. W odwrotnym kierunku, czyli do centrum z mostu Lecha, przejedziemy z ul. Serbskiej przez rondo Solidarności oraz ulice Murawa i Słowiańską do Szelągowskiej.

Więcej o zmianach pisaliśmy TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
5.5 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro