Reklama
Reklama

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice: kolejne zmiany od soboty

Zdjęcia z 3 marca | fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Powstająca trasa tramwajowa na Naramowice ma swój początek na pętli Wilczak znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej, Naramowickiej, Szelągowskiej i Wilczak. Trwa przebudowa tego układu komunikacyjnego, dlatego na noc z 5 na 6 marca (z piątku na sobotę) planowana jest zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

Od 6 marca będzie można ponownie przejechać w obu kierunkach ul. Słowiańską do ul. Szelągowskiej. Oznacza to również powrót autobusów kursujących przez ul. Szelągowską i Słowiańską.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W nadchodzący weekend wprowadzona zostanie możliwość jednokierunkowego przejazdu ul. Naramowicką od ul. Wilczak w kierunku ul. Serbskiej - dojazd do posesji i skręt tylko w ul. Serbską w kierunku ul. Wilczak i mostu Lecha. Dla pieszych i rowerzystów dostępna będzie wschodnia część ul. Naramowickiej (po jezdni w związku z budową chodników). Dojazd do osiedla Ataner pod numerami 31-47 możliwy ul. Naramowicką zarówno od ul. Serbskiej, jak i od ul. Szelągowskiej i Słowiańskiej - informują urzędnicy PIM.

Nadchodzące zamknięcie ul. Wilczak dotyczy odcinka pomiędzy ul. Ugory a Szelągowską. Dojazd do posesji przy ul. Wilczak nr 68 będzie zapewnione przez plac budowy. Przejście dla pieszych na ul. Szelągowskiej przesunięte zostanie w kierunku południowym (między obecnym tymczasowym przystankiem a standardową lokalizacją) - dodają.

Wróci także stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Szelągowskiej i Winogrady. Oznacza to przywrócenie sygnalizacji, oznakowania i likwidację tymczasowego przystanku. Podobnie będzie na skrzyżowaniu ulic Murawa i Winogrady. Z kolei na skrzyżowaniu ulic Murawa i Słowiańska wróci m.in. śluza autobusowa dla kierunku Murawa - Słowiańska i przestaną działać tymczasowe przystanki przy skrzyżowaniu.

W związku z zamknięciem ul. Wilczak wyznaczone zostaną objazdy. Z ul. Szelągowskiej w kierunku mostu Lecha będzie można przejechać przez ulice Naramowicką i Serbską. W odwrotnym kierunku, czyli do centrum z mostu Lecha, przejedziemy z ul. Serbskiej przez rondo Solidarności oraz ulice Murawa i Słowiańską do Szelągowskiej - dodają przedstawiciele PIM.

Planowane zmiany dotyczą także tras autobusów komunikacji miejskiej. Linie nr 167, 174, 190 i 911 oraz nocne nr 214 i 224 pojadą przez ul. Szelągowską i Słowiańską.

Linia nr 167: ŚRODKA DWORZEC - ... - Szelągowska - Słowiańska - Murawa - ... - RADOJEWO
Linia nr 174: UNII LUBELSKIEJ - ... - Szelągowska - Słowiańska - Murawa - ... - OS. SOBIESKIEGO
Linia nr 190: OS. SOBIESKIEGO - ... - Piątkowska - Słowiańska - Szelągowska - ... - RONDO STAROŁEKA
Linia nr 911: ŚRODKA DWORZEC - ... - Szelągowska - Słowiańska - Murawa - ... - BIEDRUSKO PARK

Linia nr 214: JUNIKOWO - ... - Szelągowska - Słowiańska - Murawa - Lechicka - ... - RADOJEWO
Linia nr 224: JUNIKOWO STACJA/MALWOWA/PLEWISKA STRAŻ POŻARNA - ... - Szelągowska - Słowiańska - Murawa - Lechicka ... - BORANTA

Przystanek autobusowy Wilczak (zlokalizowany przy ul. Szelągowskiej) zostanie przeniesiony na ul. Słowiańską (po skręcie w lewo, za przejściem dla pieszych).


Źródło PIM, ZTM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro