Reklama
Reklama

Wilk pojawił się w Komornikach: "mamy dwa zgłoszenia od mieszkańców"

fot. Snow

Samotny wilk, który pojawił się w niedzielę wieczorem w Poznaniu, prawdopodobnie dotarł do Komornik.

- Południe Poznania pozazdrościło północnym rubieżom i ma swojego medialnego bohatera - widziany dziś przed 8.00 w Komornikach na ul. Wirowskiej. Nie twórzmy psychozy na ich temat - poczytajmy opinie specjalistów od wilczej behawiorystyki, co pomoże nam lepiej poznać ich zachowanie - napisał do nas czytelnik Snow. Wcześniej, w nocy, wilka widziano na ulicy Poznańskiej w Czapurach. - Maszerował od posesji do posesji i obwąchiwał bramy. Był bardzo wystraszony, bo skulił się na dźwięk pisku opon, a potem o mały włos nie wpadł pod nadjeżdżający samochód z naprzeciwka - napisał do nas inny czytelnik.

Komendant Straży Gminnej z Komornik potwierdza, że mieszkańcy widzieli rano wilka. - Dostaliśmy dwa zgłoszenia. Patrol pojechał na miejsce, ale my nie mamy możliwości ani technicznych ani prawnych, by interweniować wobec wilka - mówi nam Stefan Silski. - Oczywiście będziemy przyglądać się tej sprawie. Do mieszkańców apelujemy, by nie puszczali psów luzem - dodaje.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w Poznaniu mówi natomiast, że w niedzielę wieczorem strażnicy "szukali" wilka w naszym mieście. - Dotarło do nas sporo wiadomości od mieszkańców o tym, że w rejonie Chemicznej, a później na Śródce pojawił się samotny wilk. Ostatecznie nie udało się go znaleźć - mówi.

Nasz czytelnik w niedzielę wieczorem widział wilka na Wartostradzie. - Około 21 wilk wędrował środkiem Wartostrady od mostu Królowej Jadwigi do Hetmańskiej od strony Przystań Posnania. Dzwoniłem na straż miejską 30 min po zdarzeniu i dostałem informację, że przed chwilą ktoś zgłosił tego wilka i już był przy rondzie Starołęka - napisał.

Z relacji naszej czytelniczki wynika, że są osoby, które od tygodnia próbują namierzyć samotnego wilka, ale jak dotąd bez skutku. Zwierzę miało być nielegalnie przetrzymywane przez człowieka i dlatego wykazuje oznaki oswojenia. Jest zagubione i zdezorientowane.

TUTAJ piszemy o apelu dyrektor poznańskiego ZOO o to, by zostawić wilki w spokoju.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
10℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro