Reklama

Caritas otwiera nowy punkt pomocy. Potrzebujący mogą liczyć m.in. na rozmowę, a także spotkanie z lekarzem i fryzjerem

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Caritas Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Caritas Poznań

Rozmównica św. Józefa powstała przy Jadłodajni na ul. Łąkowej.

Od wielu lat Caritas Poznań wspólnie z siostrami Elżbietkami prowadzi przy ul. Łąkowej Jadłodajnie dla osób ubogich, okazało się jednak, że potrzeby są większe. W ostatnim czasie zrodziła się wizja powstania miejsca, w którym ludzie ubodzy, korzystający z Jadłodajni będą mogli każdego dnia porozmawiać na konkretny temat w zależności od potrzeb i trudności z jakimi się zmagają - informuje informuje Marek Misiek z poznańskiego Caritas.

Tak powstało nowe miejsce, które wybudowali Poznańscy Wojownicy Maryi. Punkt pomocy nazywać się będzie Rozmównicą św. Józefa. Inspiracją do otwarcia Rozmównicy są podopieczni Caritas Poznań i to z ich potrzeb zrodził się pomysł. Zazwyczaj osoby, które korzystają z Jadłodajni zmagają się nie tylko z problemem głodu i ubóstwa materialnego, ale również z innymi trudnościami - dodaje.

Rozmównica będzie intymnym miejscem spotkania, gdzie można będzie m.in. uzyskać taką pomoc jak różnego rodzaju konsultacje, porady prawne, pomoc psychologiczna, pomoc uchodźcom, spotkanie z księdzem. Będzie też możliwość skorzystania z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, fryzjera, wyrobienia zdjęć do dowodu i CV, ale także osoby potrzebujące będą mogły zwrócić się o pomoc w załatwieniu spraw urzędowych.

Nowe miejsce zostanie otwarte już dziś po południu. Arcybiskup Stanisław Gądecki wraz z Biskupem Szymonem Stułkowskim poświęci Rozmównicę, aby służyła ludziom ubogim - kończy Misiek.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro