Reklama
Reklama

Poznaniacy w sobotę po raz pierwszy będą mogli wziąć udział w panelu obywatelskim

fot. UMP

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 13:30.

Uczestniczki i uczestników powitają prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak i przewodniczący Rady Miasta Poznania, Grzegorz Ganowicz. Następnie rozpocznie się część edukacyjna.
Osoby biorące udział w spotkaniu będą mogły wysłuchać prelekcji na temat związku pomiędzy zielenią miejską a zmianami klimatu i jakością życia w mieście. O tym zagadnieniu mówić będzie dr Mateusz Ciechanowski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Prof. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opowie m.in. o wpływie zmian klimatu na gospodarkę leśną, a dr Marzena Suchocka ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - o ochronie zieleni i zarządzaniu nią na różnych szczeblach. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również więcej o kierunkach działań Miasta w kontekście lasów i terenów zielonych. Prezentację na ten temat przedstawią przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej i Lasów Poznańskich - informują miejscy urzędnicy.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Spotkanie będzie transmitowane na stronie Poznańskiego Panelu Obywatelskiego na Facebooku oraz za pośrednictwem strony Miasta Poznania.

W planach są łącznie 4 spotkania edukacyjne. Kolejne będą się odbywać w soboty: 13, 20 i 27 marca. Natomiast w kwietniu i maju zaplanowano spotkania deliberacyjne. W czasie ich trwania paneliści i panelistki, podczas wspólnych dyskusji, wypracują rekomendacje działań, które zostaną przekazane właściwym jednostkom lub organom.

Panel obywatelski to forma partycypacji społecznej, pozwalająca na demokratyczne podejmowanie decyzji w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Do uczestnictwa w przedsięwzięciu zapraszani są losowo wytypowani mieszkańcy, którzy wyrażą chęć udziału. Wybór panelistów uwzględnia m.in. kryteria demograficzne, takie jak płeć, wiek, rejon zamieszkania, poziom wykształcenia. Dzięki temu zapewniona jest różnorodność i reprezentacja różnych punktów widzenia oraz doświadczeń - wyjaśniają urzędnicy.

Dotychczas w Polsce panele obywatelskie odbyły się lub trwają w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W Poznaniu taka inicjatywa jest realizowana po raz pierwszy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro