Reklama

Komisja Ochrony Środowiska popiera wystąpienie Poznania z GOAP-u. Ostateczna decyzja radnych we wtorek

fot. archiwum

Radni z Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały dotyczący wystąpienia naszego miasta z ZM GOAP.

Jak zauważa Biuletyn Miejski, uczestnik Związku Międzygminnego GOAP może go opuścić, jeśli taką chęć potwierdzi uchwała organu stanowiącego. W przypadku Poznania chodzi o Radę Miasta. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć na najbliższej sesji Rady Miasta, we wtorek 9 marca. Jeśli radni zdecydują, że Poznań opuści związek, nastąpi to z dniem 31 grudnia 2021 roku. W takim przypadku od stycznia przyszłego roku Poznań będzie mógł sam organizować system gospodarki odpadami komunalnymi.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- System działałby na podstawie zasad wprowadzonych prawem lokalnym, ustanawianym przez Radę Miasta Poznania - od ustalania metody naliczania opłaty i stawki tej opłaty aż po częstotliwość odbioru odpadów od mieszkańców - podkreśla Biuletyn Miejski.

Wystąpienie ze związku miałoby pozwolić na uszczelnienie systemu, uproszczenie go i lepszą obsługę mieszkańców miasta, być może przy niższych opłatach niż obecnie. W ciągu 5 lat miałaby powstać nowa instalacji do recyklingu, a także dodatkowe punkty selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK).Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro