Reklama
Reklama

Termy Maltańskie otwierają się w piątek: nowe zasady bezpieczeństwa

fot. Tomasz Szwajkowski / archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski / archiwum

Od piątku na terenie obiektu będzie można korzystać z basenów sportowych oraz saun.

Baseny sportowe będą dostępne dla wszystkich chętnych od 6.00 do 21.00 od poniedziałku do czwartku. W piątki o godzinę dłużej - do 22.0. W soboty skorzystamy z basenów od 7.00 do 22.00, a w niedziele od 7.00 do 21.00.

Świat saun będzie dostępny dla gości od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00 - 21.00, w piątki i soboty od 11.00 do 22.00, a w niedziele od 10.00 do 21.00. Funkcjonować będą zarówno sauny suche jak i łaźnie parowe.

Termy Maltańskie wprowadzają nowe zasady bezpieczeństwa na swoim terenie. Przede wszystkim - klienci, którzy w holu, szatniach i innych wspólnych przestrzeniach nie będą nosić maseczek, nie będą obsługiwani. Pomiędzy użytkownikami obiektu ma być zachowywany dystans minimum 1,5 metra - także w trakcie pływania i w saunach. - Obowiązuje NAKAZ korzystania z obuwia basenowego, w szczególności przez osoby towarzyszące (np. rodzice dzieci korzystających z nauki w szkółkach pływackich), które nie korzystają z basenu lecz tylko przebywają w hali basenowej lub szatni - informują Termy. Przed skorzystaniem z basenów i saun "obowiązkowo należy wziąć prysznic".

Termy Maltańskie chwalą się, że są najbezpieczniejszym z miejsc użyteczności publicznej w trakcie pandemii koronawirusa. Wymiana powietrza odbywa się tu nawet 8 razy w ciągu godziny, a dla porównania w szpitalach dla chorych na Covid-19 - 6 razy. Co dwie godziny dezynfekowane są szafki w szatniach, a transpondery po każdym kliencie. - W wodzie basenowej znajduje się chlor, który unosi się również w powietrzu. WHO oraz GIS wskazują wyraźnie, że niszczy on wszelkie wirusy - podkreśla obiekt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro