Reklama

Poznańskie ZOO zamierza odłowić wilki spod Swarzędza

Wilk widziany w okolicach Barcinka
Wilk widziany w okolicach Barcinka

Od kilku dni, co najmniej jeden wilk jest widywany w okolicach Swarzędza. W weekend był widziany w Barcinku, w czwartek w Wierzenicy.

Jak już wcześniej informowaliśmy urzędnicy ze Swarzędza obawiając się o bezpieczeństwo mieszkańców zawnioskowały o zgodę na odstrzał wilków. Dzikie zwierzęta miały coraz częściej atakować psy. GDOŚ bardzo szybko rozpatrzyła wniosek władz Swarzędza - zgadzając się na eliminację do czterech dziko występujących osobników. Nie wszyscy godzą się na takie rozwiązanie. W obronie zwierząt wystąpili między innymi przedstawiciele Partii Zieloni. Pisaliśmy o tym tutaj.

Na pomoc rusza też poznańskie ZOO. We współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Panią Dr hab. Sabiną Pierużek- Nowak (Stowarzyszenie Dla Natury "Wilk"), polskimi i zagranicznym ośrodkami rehabilitacji, NGOS i cudownymi ludźmi dobrej woli, jeśli uda się uzyskać czas od Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, spróbujemy odłowić młode wilki - poinformowała dyrektor poznańskiego ogrodu Ewa Zgrabczyńska. Zoo w Poznaniu ocala, chroni, kocha. Zawsze po stronie życia i natury. Trzymajcie kciuki! -dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro