Reklama
Reklama

Chińskie szczepionki w Polsce? Konflikt na linii premier - minister zdrowia

fot. Liz Masoner z Pixabay
fot. Liz Masoner z Pixabay

Konflikt na linii premier - minister zdrowia.

Jak podało RMF FM, kością niezgody są szczepionki przeciwko koronawirusowi z Chin. Kancelaria Premiera, a szerzej mówiąc otoczenie Mateusza Morawieckiego, interesuje się nimi od kilku tygodni i sonduje społeczeństwo pod kątem ich użycia. Według ustaleń dziennikarza stacji, biorąc pod uwagę obecne problemy z dostawami, "zalanie" Polski azjatyckim produktem byłoby dla premiera okazją do ogłoszenia sukcesu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Inne stanowisko reprezentuje Adam Niedzielski, który przekonuje, że nie będzie ryzykować zdrowiem Polaków, a szczepionki najpierw muszą być przebadane w Polsce i Europie. Chińczycy do tej pory nie złożyli jednak takiego wniosku do Europejskiej Agencji Leków, a bez tego nie można autoryzować preparatu w Unii Europejskiej.

Z drugiej strony europejski nadzór można ominąć, co pokazały Węgry, kupując szczepionkę od chińskiego Sinopharmu (w sumie w Chinach zatwierdzono do tej pory 4 preparaty). Przyjął ją już nawet premier Viktor Orban.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro