Reklama
Reklama

Ukradł szczoteczkę do zębów. Po publikacji wizerunku pojechał do sklepu i uregulował należność

Osoby poszukiwane za kradzieże w drogeriach na terenie Środy Wielkopolskiej | fot. policja
Osoby poszukiwane za kradzieże w drogeriach na terenie Środy Wielkopolskiej | fot. policja

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej wskazują, że publikacja wizerunku złodziei w internecie coraz częściej wywołuje u poszukiwanych wyrzuty sumienia i wstyd.

- Social media stały się dla policjantów cennym kanałem przekazywania informacji mieszkańcom. Ale maja jeszcze jedną cechę - czasami powodują wyrzuty sumienia i wstyd, gdy sprawca zobaczy na opublikowanym filmie siebie podczas dokonywania na przykład kradzieży. Sam zgłosił się już do nas młody chłopak, który kradł perfumy - informują funkcjonariusze.

Do policjantów zgłosił się także mężczyzna, który ukradł szczoteczkę elektryczną z jednego ze sklepów. - 40-latek uregulował opłatę za towar w sklepie i otrzymał od policjantów grzywnę finansową. W dalszym ciągu pozostaje nieznana tożsamość złodziejskiej pary, która okradała drogerie w Środzie Wlkp. Przypominamy ich wizerunki - dodają.

Najczęściej złodzieje kradną alkohol, perfumy i kosmetyki, ale nie tylko. - 24 lutego policjanci interweniowali wobec mieszkańca Wrześni, który został ujęty przez obsługę marketu na gorącym uczynku. 50-latek chodził po sklepie i chował produkty spożywcze za kurtkę. Łącznie chciał wynieść artykuły warte ponad 190 zł. Cały towar nienaruszony powrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyzna został ukarany grzywną finansową w wysokości 500 zł. Taką samą karę otrzymała kobieta przyłapana tego samego dnia w galerii handlowej na kradzieży butów. 64-latka chciała przywłaszczyć obuwie warte 90 zł - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro