Reklama

Na to czekali kierowcy! Na Serbskiej przywrócą dwa pasy do skrętu w stronę mostu Lecha

Zdjęcie z czerwca | fot. Czytelnik
Zdjęcie z czerwca | fot. Czytelnik

Gdy w czerwcu na ulicy Serbskiej kierowcy dostali jeden pas do skrętu w kierunku mostu Lecha zamiast dwóch, na drogowców posypały się gromy.

Kilkakrotnie pisaliśmy na naszym portalu o ogromnych korkach, które tworzyły się w tym rejonie Poznania. W ramach zmian w organizacji ruchu spowodowanych budową trasy tramwajowej na Naramowice, nagle postanowiono zmienić organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Serbskiej i Lechickiej, co spowodowało duże zdziwienie i rozgoryczenie kierowców. - Kierowcy zgłupieli i tworzą się niepotrzebne korki na Serbskiej. Zupełnie niezrozumiała zmiana. W lewo skręca garstka samochodów - pisała do nas m.in. czytelniczka Natalie.

- Ulicami Serbską oraz Lechicką poprowadzony został objazd, dlatego jeden z pasów do skrętu w prawo z ul. Serbskiej w ul. Lechicką został zmieniony na pas do skrętu w lewo, by kierowcy mogli sprawniej dojechać do ul. Naramowickiej - tłumaczyła nam w czerwcu Maja Chłopocka-Nowak z PIM.

W końcu mamy dobrą wiadomość w tej sprawie! Kierowcy odzyskają tu dwa pasy do skrętu z ulicy Serbskiej w kierunku mostu Lecha. Organizacja ruchu zmieni się w nocy z 3 na 4 marca, a więc ze środy na czwartek. - Zmieni się oznakowanie i sygnalizacja świetlna, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro