Reklama
Reklama

Kolejną Wielkanoc spędzimy w domach? Minister zdrowia: szczyt fali pod koniec marca, będziemy musieli to rozważyć

fot. Krystian Maj/KPRM

Święta ponownie mogą wyglądać inaczej niż te sprzed 2020 roku.

Minister zdrowia był w czwartek rano gościem RMF FM, gdzie pytano go m.in. o możliwe scenariusze rozwoju pandemii. - Prognozy pokazują, że szczyt trzeciej fali ma być na poziomie 10-12 tys. - chodzi o średnią tygodniową. W tej chwili jest na poziomie ok. 8 tys. Oznacza to, że dzienne liczby zakażeń mogą być na poziomie 15-16 tys. - powiedział minister zdrowia.

Wspomniany szczyt ma przypaść w okolicy końca marca. Tymczasem w pierwszy weekend kwietnia czeka nas Wielkanoc. Rok temu, kiedy zakażeń było znacznie mniej, ale dużo mniejsza była też wiedza na temat koronawirusa, większość Polaków zrezygnowała z wyjazdów do rodziny. Inaczej sprawa wyglądała w Boże Narodzenie, choć wówczas apele rządu były podobne. Jak będzie teraz? - Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu - przyznał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia chciałby, żeby po Wielkanocy kolejni uczniowie wrócili do szkół. Zastrzegł jednak, że będzie to zależeć od sytuacji epidemicznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro