Reklama
Reklama

Kolejne szkoły i przedszkola w Poznaniu zawieszają zajęcia przez złe samopoczucie nauczycieli po szczepieniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. whitesession / pixabay.com

W środę pisaliśmy o zamknięciu szkoły na Dębcu, ale takich placówek jest więcej.

W szkole Uni-Terra przy ulicy Łozowej na Dębcu na 33 szczepione we wtorek osoby aż 25 postanowiło nie przyjść w środę do pracy ze względu na złe samopoczucie. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w czwartek i piątek szkoła zapewniła opiekę tym dzieciom, których rodzice nie mogli się nimi zająć. Ale do pracy przyszło tu mniej nauczycieli niż zwykle.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nie jest to jedyna szkoła, w której okazało się, że po szczepieniu nauczycieli jest problem z zapewnieniem opieki nad uczniami. W czwartek i piątek zajęcia nie odbywają się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia przy Solnej. I tutaj nauczyciele w tym tygodniu przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

W rozmowie z GW poznańskie kuratorium wyjaśnia, że w Poznaniu zajęcia zawiesiły trzy szkoły, kolejnych pięć w innych rejonach Wielkopolski. Takie same problemy występują w przedszkolach. W Poznaniu zamkniętych jest ich obecnie osiem. Zamknięcie trwa przeważnie jeden dzień lub dwa dni.

Kuratorium zaapelowało do punktów szczepień, by jednego dnia nie szczepić wszystkich nauczycieli z jednej placówki, a zapraszać pracowników "w turach". W ten sposób zminimalizuje się ryzyko powtórzenia się takich sytuacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro