Reklama

Kolejne szkoły i przedszkola w Poznaniu zawieszają zajęcia przez złe samopoczucie nauczycieli po szczepieniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. whitesession / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. whitesession / pixabay.com

W środę pisaliśmy o zamknięciu szkoły na Dębcu, ale takich placówek jest więcej.

W szkole Uni-Terra przy ulicy Łozowej na Dębcu na 33 szczepione we wtorek osoby aż 25 postanowiło nie przyjść w środę do pracy ze względu na złe samopoczucie. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w czwartek i piątek szkoła zapewniła opiekę tym dzieciom, których rodzice nie mogli się nimi zająć. Ale do pracy przyszło tu mniej nauczycieli niż zwykle.

Nie jest to jedyna szkoła, w której okazało się, że po szczepieniu nauczycieli jest problem z zapewnieniem opieki nad uczniami. W czwartek i piątek zajęcia nie odbywają się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia przy Solnej. I tutaj nauczyciele w tym tygodniu przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

W rozmowie z GW poznańskie kuratorium wyjaśnia, że w Poznaniu zajęcia zawiesiły trzy szkoły, kolejnych pięć w innych rejonach Wielkopolski. Takie same problemy występują w przedszkolach. W Poznaniu zamkniętych jest ich obecnie osiem. Zamknięcie trwa przeważnie jeden dzień lub dwa dni.

Kuratorium zaapelowało do punktów szczepień, by jednego dnia nie szczepić wszystkich nauczycieli z jednej placówki, a zapraszać pracowników "w turach". W ten sposób zminimalizuje się ryzyko powtórzenia się takich sytuacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro