Reklama

"Kobieta i dziecko" okradali sklepy w Środzie Wlkp. Po publikacji nagrania okazało się, że to 12-latka z 8-letnim kuzynem

fot. policja
fot. policja

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej w poniedziałek opublikowali na swoim facebookowym profilu nagranie z monitoringu jednego ze sklepów.

Na nagraniu było widać młodą kobietę z dzieckiem. Nietypowa "para" okradała średzkie sklepy, a policjanci dzięki publikacji chcieli ustalić tożsamość złodziei. I ustalili. - Wczorajsza sprawa kobiety kradnącej wspólnie z dzieckiem zbulwersowała bardzo wielu ludzi. Blisko 8 tysięcy osób obejrzało nasz film - wyjaśniają. - Efektem publikacji było to, że rodzice rozpoznali na nagraniu swojego 8-letniego syna i jego kuzynkę. Matka dziewczyny sama przyszła z dziećmi na komendę. Na monitoringu złodziejka wyglądała na młodą kobietę. W rzeczywistości okazała się 12-letnią dziewczynką - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

12-latka i jej 8-letni kuzyn kradli kosmetyki, słodycze, a także inne drobne przedmioty ze sklepów odzieżowych i przemysłowych. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro