Reklama
Reklama

Tajemnicze zniknięcie... poduszki berlińskiej z ulicy. Uszkodzono ją w trakcie odśnieżania

fot. Patryk Marciniak
fot. Patryk Marciniak

Do zdarzenia doszło na ulicy Dzięgielowej.

Poduszka berlińska zamontowana na ulicy Dzięgielowej na poznańskim Umultowie zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach w ubiegłym tygodniu. - Dla Rady Osiedla jak i Zarządu Umultowa, którego jestem członkiem, jest to sprawa bardzo ważna, gdyż spowalniacz poprawia bezpieczeństwo na drodze do mieszczącego się przy ulicy Umultowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 - wyjaśnia Patryk Marciniak z Zarządu Osiedla Umultowo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jedna poduszka berlińska kosztuje około 1000 złotych. Zakupiono ją z osiedlowego budżetu. - Ze względu na kursujące autobusy komunikacji miejskiej (niskopodłogowe) może być zamontowany tylko taki model spowalniaczy - dodaje. Jak podkreśla Marciniak, szukano zaginionej poduszki m.in. w okolicznym lesie, ale jej nie znaleziono.

Okazuje się, że poduszka zniknęła w trakcie... odśnieżania ulic po obfitych opadach, z którymi mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu. - Mieliśmy zgłoszenie z ul. Dzięgielowej, że w trakcie prac prawdopodobnie operator pługoposypywarki mógł uszkodzić mocowania progu wyspowego. Został on zabrany do magazynu ZDM i będzie ponownie zamontowany przy sprzyjających warunkach pogodowych - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro