Reklama
Reklama

Poznaniacy spacerują po stawach i jeziorach grają w hokeja. "Lód nie jest gruby, przy mostku woda nie była zamarznięta"

Sobota | fot. T. S.
Sobota | fot. T. S.

Zbiorniki wodne w Poznaniu i okolicach są obecnie pokryte lodem.

To oczywiście efekt ujemnych temperatur, utrzymujących się od dłuższego czasu. Służby zwracają jednak uwagę, że nie powinno to być zachętą do chodzenia po zamarzniętych akwenach - nawet na tym samym jeziorze czy stawie grubość lodu, zależnie od konkretnego miejsca, może się drastycznie różnić. Jeśli nie jesteśmy w stu procentach przekonani, że mamy do czynienia z pokrywą o wystarczającej grubości, lepiej pozostańmy na brzegu.

W niedzielę poznaniacy spacerują m.in. po stawach położonych w rejonie Dębiny. - Tak się bawią rodziny z małymi dziećmi. Z tego co wiem, to ten staw ma co najmniej ze dwa metry głębokości, więc wpadnięcie do niego może skończyć się tragedią. Lód nie był gruby, bo przy mostku, przy którym robiłem to zdjęcie, było widać taflę wody, która nie była zamarznięta - przekazał nam czytelnik.

Inny z użytkowników epoznan.pl przysłał nam zdjęcia z soboty. - Pomimo dodatniej temperatury na lodzie na stawach w Dębinie rozgrywano mecze hokejowe. W pobliżu przechadzały się dziki, a Wartą płynęły kry - podsumował.

Osoby spacerujące po lodzie można było zobaczyć również nad jeziorem Strzeszyńskim.

W ostatnich tygodniach kilkukrotnie informowaliśmy o akcjach strażaków i innych służb, wszczętych w celu ratowania osób, pod którymi załamał się lód. Oczywiście każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny i bezpieczeństwo, apelujemy jednak o rozwagę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro