Reklama

Ruszyły szczepienia nauczycieli. Na MTP zaszczepiono 70 osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

12 lutego rozpoczęła się akcja szczepień nauczycieli.

W piątek zaszczepiono na MTP 70 nauczycieli. Jak informuje Radio Poznań podobna liczba pracowników oświaty ma być zaszczepiona w sobotę. Od przyszłego tygodnia szczepionych będzie na targach około 300 nauczycieli tygodniowo.

Nauczyciele są szczepieni preparatami koncernu AstraZeneca. W przypadku tej szczepionki uzyskuje się 10 dawek z jednej ampułki, a preparat jest łatwiejszy w transporcie - mówi w rozmowie z Radiem Poznań koordynator punktu szczepień na targach Daria Springer. Myśmy już wcześniej przerabiali tę sytuację, kiedy do Pfizera dołączyła Moderna. Tak, że mieliśmy już wypracowane pewne, różne schematy postępowania. Dołączenie AstryZeneki w tym przypadku było dla nas już organizacyjnie łatwiejsze - dodaje.

Jak przekazało w czwartek Ministerstwo Edukacji i Nauki przez ostatnie dni zbierane były zgłoszenia od osób chętnych z grupy uprawionych przedstawicieli kadry pedagogicznej. Dotarło 268 tys. zgłoszeń z całego kraju. Wielkopolska jest na trzecim miejscu - 28 tys. zaraz po województwach: mazowieckim - 42,5 tys. i śląskim - ponad 31 tys.

Od poniedziałku, 15 lutego rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania się do szczepień. Dzięki odpowiedzialności nauczycieli, dyrektorów i kuratorów mamy szansę na powrót do normalności - powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas wczorajszej konferencji prasowej w KPRM.

Z kolei wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek odniosła się do akcji rejestracji nauczycieli na szczepienia. Przygotowaliśmy dobry system. Liczba zgłoszeń, którą mamy w bazie, to naprawdę dobry wynik. Dziękuję dyrektorom szkół, placówek, nauczycielom za sprawne działanie, odpowiedzialne podejście. Dzięki temu możemy zacząć szczepienia w piątek - podkreśliła wiceminister Marzena Machałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro