Reklama
Reklama

Trzej mężczyźni w rękach policji. Dilerowi narkotyków grozi 10 lat więzienia

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali trzech mężczyzn.

Finalizacja działań nad tą sprawą miałs miejsce w połowie stycznia, ale dopiero teraz służby przekazały szczegóły całej akcji. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 41, 30 i 21 lat. Są oni mieszkańcami kolejno gmin: Kórnik, Zaniemyśl i Środa Wielkopolska.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

- U wszystkich podczas zatrzymania policjanci znaleźli substancje odurzające, jednak szczególną rolę pełnił tu 30-latek. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli w pomieszczeniach pozostających w jego dyspozycji, znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Poza tym funkcjonariusze znaleźli tam również przyrządy do palenia i uprawy zabronionych roślin oraz narzędzia do porcjowania i przygotowywania narkotyków do dalszej sprzedaży - wyjaśniła st. asp. Edyta Kwietniewska.

Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 41 i 21-latkowi grozi do 3 lat więzienia. Dla trzeciego z mężczyzn odpowiedzialnego za handel i uprawę Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro