Reklama

W Rogalinku powstaje nowy most

fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu / FB
fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu / FB

Trwająca od września 2020 roku budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku wchodzi w nową fazę.

W lipcu 2020 roku podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Wartę wraz z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku. W ramach inwestycji powstaną: nowy pięcioprzęsłowy most, jezdnia o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe, kanalizacja deszczowa. Stara przeprawa zostanie wyburzona po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.
Jak postępują prace? Niebawem rozpocznie się budowa dojazdów i przebudowa skrzyżowania, co wymusza ograniczenie przejazdu przez starą przeprawę.

Roboty w kolejnym etapie inwestycji będą koncentrować się głównie przy dojazdach do mostów, w związku z czym konieczne będzie wprowadzenie na starym obiekcie ruchu wahadłowego - informuje Paulina Jęczmionka-Majchrzak, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.
Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w marcu. Dokładny termin jest uzależniony m.in. od postępu robót i warunków atmosferycznych - dodaje.

Dokładny termin zostanie podany zaraz po uzgodnieniu. Ponadto przy drodze wojewódzkiej nr 431 pojawią się stosowne tablice informacyjne.

Inwestycja to koszt 63,2 mln złotych, blisko 52 mln złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Według planów roboty w tym miejscu powinny się zakończyć w październiku 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
40.07 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro