Reklama
Reklama

Nauczyciele ponownie mogą się przebadać w kierunku koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. WUW Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. WUW Poznań

Badaniami objęci zostaną nauczyciele klas I-III oraz przedszkolni.

W badaniach mogą wziąć udział nauczyciele klas I-III, którzy byli już testowani po feriach zimowych i otrzymali wynik negatywny, a chcieliby ponownie się przebadać. - Badanie dotyczy również nauczycieli pracujących w świetlicy oraz bibliotece, natomiast nie są nim objęci pracownicy niepedagogiczni. Możliwość wykonania testu mają również nauczyciele przedszkoli, dla których badania są organizowane tydzień później, w dniach 15-19 lutego - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W pierwszej turze badań przesiewowych w Wielkopolsce testy wykonano u blisko 11 tysięcy osób. Wynik pozytywny otrzymało 285 osób. - Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów - apeluje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli przekażą sanepidowi listy nauczycieli chętnych do przebadania. - Wymazy dla nauczycieli z terenu miasta Poznania i powiatu poznańskiego będą pobierane wyłącznie w punkcie wymazowym przy ul. Ojca Mariana Żelazka 1 w Poznaniu (przy lodowisku "Chwiałka") po uprzedniej rejestracji telefonicznej. Nauczycielom dedykowana jest specjalna infolinia, czynna w godz. 8:00-18:00 w dniach 5-19 lutego. Wymazy nauczycieli szkół z terenu miasta Poznania i powiatu poznańskiego odbywać się będą w terminie 7-12 lutego, natomiast nauczycieli wychowania przedszkolnego i opiekunów przedszkolnych w terminie 14-19 lutego - dodaje Stube.

  • Aktualizacja
    piątek, 5.02.2021 r., godz. 10.17
    Aktualizacja
    piątek, 5.02.2021 r., godz. 10.17
    Jak poinformował w piątek Tomasz Stube z WUW, zmieniono adres punktu wymazowego, w którym wykonywane będą testy nauczycieli z Poznania i powiatu poznańskiego. Wymazy będą pobierane w punkcie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro