Reklama

Prezenterka TVP3 Poznań zwolniona przez serduszko WOŚP? Jest komentarz stacji

fot. Pogoda w TVP3 Poznań / Screen z nagrania

Jak już dziś informowaliśmy według ustaleń "Gazety Wyborczej" pracę straciła wieloletnia prezenterka pogody Patrycja Kasperczak. 31 stycznia, a więc w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezentując pogodę miała przyklejone do bluzki serduszko WOŚP. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Po południu ukazało się oficjalnie oświadczenie stacji. W związku z nieprawidłowymi informacjami Gazety Wyborczej, że pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31/01/2021 r., z powodu upływu terminu, na który była zawarta - przekazała Agata Ławniczak - Loba, redaktor naczelna i dyrektor stacji.


Do całej sytuacji odniósł się szef WOŚP - Jurek Owsiak. W życiu nie przypuszczałbym, że może dojść do takiej sytuacji związanej z logotypem najbardziej znanej akcji prowadzonej przez Fundację, która cieszy się największym zaufaniem Polaków (...)Tym bardziej jest to niezrozumiałe, że kiedy Finały odbywały się w TVP, oddział poznański był jednym z najbardziej gorących oddziałów telewizji realizując z ogromnym przytupem Finały z tamtych lat. Ci sami ludzie nadal pracują i ci sami ludzie podjęli tę niezwykle restrykcyjną decyzję - napisał Jerzy Owsiak.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro