Reklama

Narciarze i snowboarderzy opanują centra handlowe. Branża domaga się pomocy

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Na 18.00 zaplanowano happeningi w całej Polsce. Jeden odbędzie się w poznańskiej Posnanii.

- Nasze straty idą już w miliony, tym bardziej, że w pomocach sektorowych, tarczach rządowych i PFR, jesteśmy cały czas pomijani. Wielu z nas staje się bankrutami. Chcemy zwrócić na naszą sytuację uwagę rządzących, którzy utrzymali lockdown stoków narciarskich, pomimo otwarcia dużych obiektów handlowych. Wykorzystamy to, aby o sobie przypomnieć - zapowiada Arkadiusz Walus z Komitetu Narty Snowboard Outdoor.

W ramach zaplanowanego na dziś happeningu "Idziemy na narty i deskę do centrów handlowych" uczestnicy przejadą ruchomymi schodami w górę i w dół w wybranych centrach handlowych w Polsce. W Poznaniu akcja odbędzie się w CH Posnania. Narciarze i snowboarderzy będą ubrani w stroje narciarskie, będą też wyposażeni w narty i deski. - Będą robić zakupy w sklepach sportowych i brać jedzenie na wynos ze znajdujących się tam punktów gastronomicznych, aby wspomóc tamtejszych najemców, dotąd także pozbawionych możliwości pracy. Jak zapowiadają, w ten sposób chcą zrozumieć istniejący paradoks i nawołują: "Narciarze i snowboarderzy łączcie się!" - podkreślają organizatorzy.

- Skoro sytuacja epidemiczna pozwala otwierać zamknięte przestrzenie na zakupy, to chcemy otwarcia wolnej przestrzeni na uprawianie sportu i nabywanie odporności. Zdajemy sobie sprawę z panującej epidemii i respektujemy zasady sanitarne. Pokazujemy, że na stoku jesteśmy zabezpieczeni strojem, maską, goglami, rękawiczkami i kaskiem - tłumaczy Arkadiusz Walus i zaznacza: - Tym bardziej, że na całym praktycznie południu Polski mamy obecnie tzw. Strefę Zieloną!

Happening rozpocznie się o 18:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro