Reklama
Reklama

SPP: będzie tymczasowy parking dla mieszkańców Wildy. Gdzie zostanie zlokalizowany?

fot. ZDM
fot. ZDM

Przedłuża się wprowadzanie Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu.

Formalnie ruszy ona 1 lutego, ale ze względu na pogodę nie udało się przeprowadzić wszystkich niezbędnych prac. W tej sytuacji SPP ruszy tylko na części ulic - ich dokładną listę podaliśmy tutaj.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W związku z opóźnieniem przygotowano parkingi tymczasowe. Mieszkańcy Łazarza wciąż mogą korzystać z tego zlokalizowanego przy Arenie. Pierwotnie miało tak być do 30 stycznia, rzeczywistość wymusiła jednak zmianę planów. Wjazd na parking znajduje się od ul. Wyspiańskiego. Może na nim zaparkować około 70 samochodów.

- Na Wildzie tymczasowe miejsca parkingowe zlokalizowano na niezabudowanej, miejskiej działce położonej przy zbiegu ul. Roboczej i Umińskiego, w pobliżu wieży ciśnień. Oznaczony tablicami wjazd znajduje się przy przystanku autobusowym "Robocza". Miejsce do zaparkowania znajdzie tam około 100 pojazdów. Parking będzie dostępny dla mieszkańców do czasu wdrożenia nowej organizacji ruchu na ulicach w tej części Wildy i rozpoczęcia na nich poboru opłat - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Ile będziemy płacić za parkowanie na Wildzie i Łazarzu? Pierwsza godzina będzie kosztować 3,5 zł, druga 4,2 zł, a trzecia 4,9 zł. Za parkowanie zapłacimy monetami, kartą płatniczą, a także BLIKiem i aplikacjami mobilnymi moBILET, mPay, Pango, Skycash.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro