Reklama
Reklama

Poznań: dzikie ptaki i małe ssaki przez kolejne lata nie zostaną bez pomocy

fot. UMP
fot. UMP

Miasto podpisało kolejną umowę na funkcjonowanie ośrodka leczenia i rehabilitacji zwierząt.

Kompleksową umowę z Uniwersytetem Przyrodniczym na lata 2021-2023 zawarł Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

W ubiegłym roku Azyl przyjął ponad 2000 ptaków - mówi Bartosz Guss. Z roku na rok liczba zwierząt trafiających pod opiekę Uniwersyteckiego Centrum systematycznie się zwiększa - co dowodzi, jak potrzebny jest ten ośrodek. Miasto i Uniwersytet połączyło siły dla dobra miejskich zwierząt - zaczynaliśmy w Poznaniu od 900 osobników w skali roku, dziś jest to ponad dwa razy tyle. Liczby te pokazują również, jak rośnie świadomość społeczna i empatia poznaniaków, którym nie jest obojętny los zwierząt. Cieszy mnie, że współpraca mogła zostać rozszerzona również o drobne ssaki i że układa się ona tak pomyślnie - dodaje.

Ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt działa codziennie. Ptaki i małe ssaki można przywieźć osobiście lub zgłosić interwencję Ekopatrolowi Straży Miejskiej Miasta Poznania. Sam ośrodek rehabilitacji nie świadczy usług transportowych.

Jak wynika ze statystyk straży miejskiej, w samym tylko pierwszym półroczu roku 2020 Ekopatrol wykonał blisko 700 przewozów ptaków i małych ssaków do ośrodka - nierzadko transport dotyczył osobnika dorosłego wraz z młodymi.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej mieści się przy ul. Szydłowskiej 43 w Poznaniu. Godziny otwarcia: dni powszednie 8:00-21:00, niedziele i święta: 10:00-18:00. Telefony kontaktowe: Ekopatrol Straży Miejskiej Miasta Poznania: 61 8 785 587, zgłoszenia można przekazywać pod numer interwencyjny 986. Ośrodek leczenia i rehabilitacji: 61 8 466 684.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro