Reklama

Ukradli felgi z lubońskiej firmy. Wpadli na gorącym uczynku

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło pod koniec października, ale policja teraz o tym poinformowała.

Policjanci na początku października otrzymali informację o kradzieżach do firm na terenie Lubonia. - 27 października, kiedy pełnili służbę w tym rejonie, w godzinach nocnych zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nerwowo się zachowywali. W pośpiechu chowali towar do samochodu, więc policjanci postanowili to sprawdzić - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Szybko wyszło na jaw, że mężczyźni właśnie chowali do opla vectry 21 aluminiowych felg, które chwile wcześniej ukradli z pobliskiej firmy. Na jej teren dostali się przecinając ogrodzenie. - Kiedy złodzieje planowali szybko odjechać z miejsca przestępstwa, plany pokrzyżowali im policjanci, którzy zatrzymali ich na gorącym uczynku, tuż po kradzieży. Wartość skradzionego mienia, które w całości odzyskali funkcjonariusze, została wyceniona na kilka tysięcy złotych - dodaje.

Zatrzymani to mieszkaniec Plewisk oraz poznańskiego Nowego Miasta. Byli znani policjantom z wcześniejszych spraw kryminalnych. 45-latek z Plewisk działał w warunkach multirecydywy, a dodatkowo udowodniono mu, że kilka dni wcześniej wykręcił akumulator z jednego z samochodów na terenie Lubonia.

Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro