Reklama

Zatrzymano importowane produkty o wartości 12 mln zł. Wśród nich są pulsoksymetry, kombinezony ochronne oraz maseczki medyczne

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

O bezpieczeństwo produktów dba Krajowa Administracja Skarbowa.

Nadzór nad bezpieczeństwem importowanych produktów dopuszczanych do obrotu na obszarze celnym Unii Europejskiej to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez Krajową Administrację Skarbową. Jeśli któryś z towarów nie spełnia warunków zostaje zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS. Wielkopolska KAS podsumowuje 2020 rok.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ogromną praktykę i doświadczenie w tym zakresie mają funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Poznaniu. W ubiegłym roku zatrzymano tam szereg towarów, co do których powzięto podejrzenia, iż nie spełniają warunków przewidzianych dla produktów bezpiecznych, takich jak: kontrolery do gier, obudowy do kluczyków samochodowych, odzież, obuwie, pendrivy, zegarki naręczne, bransoletki, żarówki led, słuchawki, ładowarki, power banki, zasilacze do taśm led, kable usb, smartwatche, okulary przeciwsłoneczne, panele słoneczne, kamery obserwacyjne, alkomaty, urządzenia AGD, pulsoksymetry, kombinezony ochronne oraz maseczki medyczne - wymienia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Łączna wartość ww. towarów to niemal 12 mln złotych - dodaje.

Jak przekazuje rzeczniczka we wszystkich przypadkach opinie wystawione przez instytucje nadzoru rynku potwierdziły zasadność podjętych działań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro