Reklama
Reklama

Pobierasz 500+ na dziecko? Nie przegap ważnego terminu

fot. archiwum
fot. archiwum

Już od 1 lutego będzie można składać wniosek o świadczenie rodzinne 500+ na nowy okres.

1 czerwca 2021 roku rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy, a to oznacza, że rodzice muszą złożyć nowe wnioski, by wciąż otrzymywać pieniądze na swoje dzieci.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

- Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 roku, wnioski będzie można składać już od 1 lutego drogą elektroniczną czyli przez Internet za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a od 1 kwietnia 2021 także drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty - informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Jeśli rodzic złoży kompletny wniosek do 30 kwietnia, świadczenie za czerwiec zostanie wypłacone najpóźniej 30 dnia tego miesiąca. Zostanie więc zachowana ciągłość wypłat. Jeśli złoży wniosek do 31 maja, pieniądze za czerwiec i lipiec będą wypłacone najpóźniej do 31 lipca. Wniosek złożony do 30 czerwca oznacza wypłatę za czerwiec, lipiec i sierpień do 31 sierpnia. - Jeśli osoba złoży wniosek w późniejszym terminie (po 30 czerwca 2021 r.), świadczenie wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. W związku z tym, tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - dodaje.

Przypomnijmy, że w przypadku naszego miasta obsługą świadczenia zajmuje się Poznańskie Centrum Świadczeń. To w tej instytucji będzie można złożyć papierowy wniosek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro