Reklama
Reklama

Justyna Socha: studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy się nie zaszczepią, będą dyskryminowani

fot. Justyna Socha / FB
fot. Justyna Socha / FB

Liderka stowarzyszenia STOP NOP kolejny raz interweniuje w sprawie szczepień.

Poznański Uniwersytet Medyczny zachęca swoich studentów do zaszczepienia się przeciw Covid-19. W mailu rozesłanym do studentów można przeczytać, że gdy przywrócona zostanie możliwość przeprowadzania zajęć bezpośrednich, być może studenci, którzy się nie zaszczepili, będą mieli ograniczony kontakt z pacjentami. Chodzi o zajęcia przy łóżku chorego, a także wykonywanie procedur medycznych. Władze uczelni rozważają wprowadzenie takiej zasady do końca pandemii.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zdaniem Justyny Sochy, liderki Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, takie postępowanie władz uczelni jest dyskryminujące dla studentów. Na dziś stowarzyszenie zapowiedziało konferencję prasową w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu STOP NOP złożyło petycję do miejskich radnych w sprawie dyskryminacji związanych ze szczepieniami. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro