Reklama
Reklama

STOP NOP pisze petycję do Rady Miasta: "mieszkańcy Poznania mają być eksperymentalnymi biorcami szczepionki"

fot. Justyna Socha / FB
fot. Justyna Socha / FB

Justyna Socha ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wystąpiła z petycją do miejskich radnych.

Stowarzyszenie chce, by miejscy radni przyjęli uchwałę, w której zawarta zostanie informacja o tym, że nikt nie może być dyskryminowany z jakiejkolwiek przyczyny. - W związku z powyższym za niedopuszczalne uważamy jakiekolwiek działania władz międzynarodowych, krajowych, czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców miasta z powodów rasowych, religijnych, medycznych, czy sanitarnych. Działania rozumiemy jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji na urzędników, funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek segregacji mieszkańców Poznania - czytamy w petycji.

To nie koniec. - Jednocześnie przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV-2 planowanych od 2021 roku, których eksperymentalnymi biorcami mają być mieszkańcy Poznania, uznajemy za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku jakichkolwiek powikłań gotowi są oni przyjąć i ponieść wszelkie koszty prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych. Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody - dodaje w petycji STOP NOP.

Na 16 stycznia w Warszawie zapowiedziano Marsz o Wolność. - Jesteś człowiekiem. Masz niezbywalne prawa. To prawo do wolnej i świadomej zgody. Również w kwestii szczepień. Nikt nie ma moralnego prawa wymuszać na tobie eksperymentów medycznych. A jednak od przyjęcia szczepionki rząd chce uzależniać udzielenie pomocy medycznej, odbierać prawa i wolności, również w pracy, stosować segregację i dyskryminację - czytamy w opisie wydarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro