Reklama
Reklama

Szachty: pies przy przeręblu na zamarzniętym stawie. Z wody wyłowiono zwłoki mężczyzny

fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano.

Na Szachtach utonął wędkarz. Pies pozostał przy przeręblu. Trwa trudna akcja poszukiwawcza - pisze nasz Czytelnik. Wszedł na lód od strony Glogowskiej od łowiska. Psa zabezpieczyła już straż miejska - dodaje.

Służby zgłoszenie odebrały przed godziną 10. Poinformowano nas o psie, który siedzi przy przeręblu na jednym ze stawów na Szachtach. Na miejsce wysłany został jeden zastęp. Ponieważ istniało podejrzenie, że pod wodą może znajdować się człowiek na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Po tym jak nurek wszedł pod wodę ujawniono, że znajduje się tam mężczyzna. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon - mówi nam oficer dyżurny wojewódzkich strażaków. Pies został zabezpieczony przez strażników miejskich. Na miejscu jest jeszcze naszych pięć zastępów. Kończymy działania - dodaje.

Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniać będą policjanci. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach mężczyzna wpadł pod lód. Jego tożsamość nie jest jeszcze znana.  • Aktualizacja
    niedziela, 17.01.2021 r., godz. 18.49
    Aktualizacja
    niedziela, 17.01.2021 r., godz. 18.49
    Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny - to 21-letni poznaniak. Na razie nie wiadomo, jak doszło do tragedii.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
23.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro