Reklama
Reklama

Przeciwnicy aborcji spotkali się przy szpitalu na ul. Polnej. "Mateusz Morawiecki współwinny"

fot. L.T.

Organizatorem modlitwy była Fundacja Pro - Prawo do Życia.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 16 przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Przeciwnicy aborcji z Fundacji Pro - Prawo do Życia pojawili się tradycyjnie z transparentami przedstawiającymi martwe płody i wspólnie odmawiali różaniec. Pod szpitalem pojawili się też przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, domagając się szybkiego opublikowania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Na jednym z transparentów wydrukowano postać Mateusza Morawieckiego z podpisem '"Mateusz Morawiecki hamuje publikację wyroku trybunału - w Polsce morduje się kolejne dzieci".

Na miejscu pojawili się też policjanci. Do funkcjonariuszy podczas manifestacji podchodziły osoby, które przedstawiając się jako mieszkańcy zwracali uwagę na drastyczne zdjęcia, które ich zdaniem nie powinny być eksponowane w przestrzeni publicznej. Policjanci odsyłali ich do najbliższego komisariatu celem złożenia zawiadomienia - kilka osób zadeklarowało, że takie zawiadomieni złoży.

Policjanci przyznają, że całe zgromadzenie przebiegało bardzo spokojnie. Pojawiło się w tym miejscu kilka osób. Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro