Reklama
Reklama

Rozpoczęły się testy na Covid-19 dla nauczycieli. W Wielkopolsce blisko 10 tysięcy chętnych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT
Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT

W poniedziałek ruszyły testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników administracyjnych szkół.

- Na testy mogli się zgłosić nauczyciele oraz pracownicy szkół. Badania będą wykonywane metodą RT-PCR w jednostkach inspekcji sanitarnej i w punktach drive-thru. Testy są dobrowolne i bezpłatne - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań, aby w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów skorzystali z testów - mówiła podczas inauguracji badań przesiewowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

W naszym województwie chęć wykonania testu w kierunku zakażenia koronawirusem zadeklarowało 9573 nauczycieli. To blisko 60% pedagogów mających kontakt z uczniami z klas I-III szkół podstawowych. Dodatkowo zgłosiło się 6125 pracowników administracji i obsługi szkół. To także prawie 60% pracowników niepedagogicznych wielkopolskich szkół. - Nadal istnieje możliwość wykonania badań wśród osób, które nie zgłosiły takiej deklaracji - zaznacza Stube.

TUTAJ można znaleźć aktualizowaną na bieżąco listę punktów, w których można wykonać test.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
29℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro