Reklama
Reklama

Ukradli z kościoła skarbonkę "Murzynka". Stała przed żłóbkiem od lat

fot. Czytelniczka

Do zdarzenia doszło w kościele na Jeżycach.

O sprawie poinformowała nas zatroskana parafianka z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu. - W kościele NSJ na Jeżycach skradziono skarbonkę Murzynka. Oddajcie nam Murzynka. Stał przed stajenką dziesiątki lat - napisała. Jak wyjaśnia mąż naszej czytelniczki, w kościele zamontowany jest monitoring. Z nagrania wynika, że za kradzieżą skarbonki stoi trzech mężczyzn. - Kręcili się po kościele godzinę i czekali aż wszyscy wyjdą. Wtedy zabrali skarbonkę - tłumaczy. - Być może ta skarbonka powinna być przytwierdzona do podłoża, ale przez lata nic takiego się nie wydarzyło i nie przyszło to nikomu do głowy - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ksiądz Mateusz Drob, proboszcz parafii przyznaje, że incydent nie został zgłoszony policji. - Mamy nagranie, ale w dobie maseczek nie można rozpoznać tych osób. Wiemy, że zniszczyli skarbonkę, bo w kościele zostawili głowę postaci na niej umieszczonej - mówi.

W środku były pieniądze, ale nie wiadomo ile. Ksiądz nie będzie tego zgłaszać służbom. - Mieliśmy już mniejsze kradzieże i przeważnie kończyło się to tym, że nie ustalono sprawców - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro