Reklama

Miał być egzotyczny masaż, skończyło się szantażem i wyłudzeniem [video z zatrzymania]

fot. policja

Policjanci z Leszna zatrzymali parę, która wyłudzała pieniądze od "klientów".

Do policjantów z Leszna pod koniec listopada zgłosiły się dwie osoby, które zostały oszukane. - Pokrzywdzeni mówili, że chcieli zamówić sobie masaż. Skorzystali z oferty znalezionej na internetowym portalu towarzyskim. Okazało się, że na umówione spotkanie przyszła kobieta i mężczyzna. Po przekazaniu pieniędzy para zniknęła. Łącznie podejrzani wyłudzili prawie dwa tysiące złotych - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na tym jednak się nie skończyło. Do kolejnego incydentu doszło w święta. - Dwaj inni mężczyźni zainteresowani internetowym anonsem umówili spotkanie. Podczas wstępnych rozliczeń finansowych kobieta i towarzyszący jej mężczyzna zażądali kwoty pieniędzy, na którą klienci nie byli przygotowani. Wiązało się to z koniecznością wypłaty gotówki z bankomatu. Podczas wspólnej jazdy samochodem sprawca przyłożył jednemu z pokrzywdzonych mężczyzn nóż do brzucha. Żądał 1500 złotych. Groził, że jeśli nie otrzyma tych pieniędzy to go zabije - dodaje.

Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość kobiety i mężczyzny. 29 grudnia doszło do ich zatrzymania na terenie stacji benzynowej. To 45-letni mieszkaniec Leszna oraz jego 28-letnia partnerka. - Kobieta usłyszała zarzuty dokonania oszustw, natomiast 45-latek usłyszał także zarzut wymuszenia rozbójniczego z użyciem noża. Okazało się, że ten mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Wobec kobiety zastosowano policyjny dozór. Mężczyzna trafił natomiast do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia. Policja podejrzewa, że poszkodowanych przez parę może być znacznie więcej. Jeśli do nich należysz - skontaktuj się z funkcjonariuszami z Leszna.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: może silnie wiać, również w Poznaniu
12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro