Reklama
Reklama

Noworodki i matki nie mogą być odwiedzani przez bliskich, ale przez starostę tak. W jarocińskim szpitalu

fot. Szpital Powiatowy w Jarocinie FB
fot. Szpital Powiatowy w Jarocinie FB

Jeden post w mediach społecznościowych wywołał sporą burzę w Jarocinie.

2 stycznia na Facebooku pojawił się wpis Szpitala Powiatowego w Jarocinie. - 1 stycznia na naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym przyszło na świat dwoje dzieci. Pierwszy mieszkaniec Powiatu Jarocińskiego , który urodził się w dniu wczorajszym to Stasiu. Gratulacje oraz prezenty wręczyły Pani Lidia Czechak, Starosta Powiatu Jarocińskiego oraz Pani Katarzyna Szymkowiak, Wicestarosta. Dołączamy się do życzeń i życzymy dużo zdrowia Mamom i Maluchom - napisano. Dołączono też zdjęcia, które oburzyły internautów i rodziców. O co chodzi?

Jarociński szpital ze względu na pandemię koronawirusa nie daje możliwości, by matka rodziła w towarzystwie ojca dziecka. Co więcej, nie można tu także odwiedzać noworodków i ich mam. Oznacza to, że ojcowie dzieci nie mogą ich nawet zobaczyć. Tymczasem na oddział bez problemów wpuszczono dwie urzędniczki. W komentarzach pod postem pojawiło się sporo słów krytyki, na które szpital starał się odpowiedzieć, niestety podgrzewając jedynie atmosferę.

- Super, tatusiom nie wolno wchodzić do swojego dziecka, ale przedstawiciele władzy już tak. Chory kraj. Równi i równiejsi - napisała jedna z internautek. Co na to lecznica? - Panie starosta i wicestarosta reprezentuja Zarzad powiatu. Zarzad powiatu jest właścicielem szpitala i uczestniczy w tym co sie dzieje w szpitalu. Finansuje wyposazenie szpitala, jak rowniez wspiera biezaca działalnośc placowki. Zywo zainteresowany jest rozwojem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Kazde urodzone dziecko w naszym szpitalu to radośc z przyjścia nowego człowieka na świat, ale rowniez korzyśc finansowa dla szpitala. Pani Starosta z jednej strony wyraza swoja radośc, a z drugiej strony promuje nasz szpital. Od strony epidemiologicznej oprocz wykonanych badan osoby uzywały maseczki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe warunki na drogach, autobusy zmieniają trasy
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro