Reklama
Reklama

Wielkopolska parafia zebrała niemal 2600 zł. Nakarmiono kilkaset osób

fot. Archidiecezja Poznańska

Pomoc trafiła na Madagaskar.

Zbiórkę zorganizowała parafia pw. Świętej Trójcy w Zimnowodzie z archidiecezji poznańskiej. Mieszkańcom wsi w powiecie gostyńskim udało się zebrać 2596 zł. Cała kwota trafiła do parafii pw. Teresy od Dzieciątka Jezus w Befasy na Madagaskarze. To miejsce, gdzie od 6 lat nie pada deszcz, dlatego w zimowych miesiącach brakuje jedzenia.

Do wielkopolskiej parafii szybko nadeszła odpowiedź z podziękowaniami. Dzięki tej pomocy mogliśmy ugościć i nakarmić prawie 400 osób 24 grudnia i prawie 600 osób 25 grudnia. Pomoc od Was sprawiła, że nasi chrześcijanie odeszli szczęśliwi i nakarmieni do syta! Jaka to radość że każda osoba, rano, w południe i wieczorem mogła otrzymać miskę ryżu z dobrym dodatkiem, bo zabiliśmy też byka, którego drobno się pokroiło i starczyło dla wszystkich! Tutaj nawet skóra od byka jest do zjedzenia! - napisał O. Marek Ochlak OMI z parafii na Madagaskarze.

Wspólnota z Zimnowody ze swoim proboszczem ks. Arturem Michalakiem już po raz drugi wsparła Befasy, wcześniej pomagali Indianom Guarani z Argentyny.

Jak informuje Archidiecezja Poznańska parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w której proboszczem jest o. Marek Ochlak OMI, jest objęta patronatem misyjnym archidiecezji poznańskiej. Parafialny kościół w Befasy jest darem całej archidiecezji poznańskiej - wotum wdzięczności za 1050 lat istnienia Biskupstwa Poznańskiego. Dotychczas dzięki naszej pomocy, m.in. Żywego Różańca, zbudowano tam szkołę dla 300 uczniów - czytamy na stronie Archidiecezji.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro