Reklama

W tym roku bez sąsiedzkiego Sylwestra na Łazarzu. Ale będzie koncert online

Jeden z poprzednich Sylwestrów sąsiedzkich | fot. Łazarz - Otwarta Strefa Kultury / FB
Jeden z poprzednich Sylwestrów sąsiedzkich | fot. Łazarz - Otwarta Strefa Kultury / FB

Sylwester na ulicy Małeckiego zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat.

Jeszcze 7 - 8 lat temu mieszkańcy tej łazarskiej okolicy obawiali się sylwestrowej nocy i wandali. Każdego roku dochodziło tu bowiem do incydentów - palono meble na ulicy, awanturowano się z policjantami i rzucano w nich petardami czy butelkami. Zerwać z tą niechlubną tradycją postanowili sami mieszkańcy.

W Sylwestra 2015 roku pierwszy raz zorganizowano tu imprezę sąsiedzką, nie zabrakło nawet palenia kanapy, ale artystycznej. Od tego momentu co roku odbywał się tu sąsiedzki Sylwester. I tak miało być w 2020 roku. Niestety wydarzenia nie będzie - wszystko przez koronawirusa.

Jak podaje portal lazarz.pl, organizatorzy imprezy z Otwartej Strefy Kultury rozważali różne "pandemiczne" opcje - koncerty z balkonów, koncert online a nawet platformę z obwoźną imprezą. Po latach udało się nawet zaprosić Peję, który miał tu wystąpić. Obostrzenia nie pozwalają jednak na przygotowanie wieczorno-nocnych atrakcji dla mieszkańców. Postanowiono więc zaprezentować mieszkańcom wersję online Sylwestra (wydarzenie nagrane zostanie wcześniej). I co istotne, w koncercie udział wziął właśnie m.in. Peja. W jego trakcie podpalone zostaną dwie rzeźby - EkoPener oraz Fałszywy Kulisty Model Ziemi. Po ich spaleniu będą służyć jako miejsca do zbierania nakrętek na cele charytatywne.

  • Aktualizacja
    środa, 30.12.2020 r., godz. 12.14
    Aktualizacja
    środa, 30.12.2020 r., godz. 12.14
    Jak poinformowała nas Otwarta Strefa Kultury - impreza odbędzie się w formie transmisji online. W trakcie zapłoną rzeźby. - Organizowany przez Otwartą Strefę Kultury Sylwester odbędzie się 31 grudnia wyłącznie jako wydarzenie online - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro