Reklama
Reklama

Na pl. Wolności stanął nowy wymowny napis

fot. Fototeatr Maciej Zakrzewski / Estrada Poznańska
fot. Fototeatr Maciej Zakrzewski / Estrada Poznańska

"Siła w nas" to nazwa akcji organizowanej przez poznańskie instytucje kultury.

Jak podkreślają instytucje, celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, że mimo pandemii wciąż działają i utrzymują kontakt z odbiorcami. - Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami - wyjaśniają pomysłodawcy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS! Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile - dodają.

Kto bierze udział w akcji? To Biblioteka Raczyńskich, Centrum Kultury ZAMEK, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, Dom Kultury Stokrotka, Estrada Poznańska, Galeria Miejska Arsenał, Muzeum Archeologiczne, Poznański Chór Chłopięcy, Teatr Animacji, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości oraz Wydawnictwo Miejskie Posnania. Każda z instytucji wkrótce przedstawi działania wspierającej projekt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro