Reklama

Kwarantanna narodowa: od poniedziałku część sklepów w poznańskich galeriach będzie nieczynna

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

Kwarantanna potrwa od 28 grudnia do 17 stycznia.

Od poniedziałku rząd przedłuża etap odpowiedzialności i wprowadza dodatkowe ograniczenia. Między innymi planowane jest ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych - otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki. Zakupy będzie można też zrobić w wielkopowierzchniowych sklepach meblowych. Na starych zasadach będą też obowiązywały godziny dla seniorów.

Nie czekaj! Korzystanie z pieców niespełniających norm zagrożone jest grzywną! Wymień piec i otrzymaj nawet 35 000 zł. Weź udział w programie Kawka Bis. Nabór od 2 stycznia.
REKLAMA

Nadal, mimo, że niebawem zaczynają się ferie zimowe, obowiązywał będzie też zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie), musimy się też liczyć z ograniczeniami w transporcie zbiorowym. Zamknięte będą siłownie, kluby fitness i aquaparki, a w restauracje serwować będą tylko dania na wynos lub dowóz.

Zmiany już od poniedziałku zajdą też w funkcjonowaniu poznańskich obiektów sportowych pisaliśmy o tym tutaj.

Wiadomo już, że do skutku nie dojdzie zapowiadana wcześniej "godzina policyjna". Szczegóły tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zimowa aura i trudne warunki na drogach w naszym regionie. "Uważajcie na siebie"
-2℃
-12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro