Reklama
Reklama

Różaniec za grzech aborcji przy szpitalu na ul. Polnej. Policja spisała wyłącznie zwolenników aborcji

fot. L.T.

Organizatorem pikiety była Fundacja Pro - Prawo do Życia.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 16 przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu - przy wejściu do szpitala od strony ul. Jackowskiego. Jak co miesiąc serdecznie zapraszamy w okolice Szpitala przy wejściu od ul. Jackowskiego. Będziemy odmawiać Różaniec jako zadośćuczynienie Panu Bogu za grzech aborcji, za niewinne dzieci, które zamordowano w tym Szpitalu. Jest to również szczególny czas Adwentu, niech zatem tej publicznej modlitwie towarzyszą trzymane przez nas świeczki/lampiony, jako symbol nadziei oraz pamięci o zmarłych dzieciach - zapowiadali organizatorzy.

Na akcji pojawili się też działacze na rzecz prawa do aborcji. Śpiewali kolędy w zmienionych wersjach, prezentowane wcześniej podczas strajków kobiet.

Organizatorzy akcji antyaborcyjnej wezwali na miejsce policjantów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poprosili o dowody tożsamości wyłącznie zwolenników aborcji, uznając, że przeszkadzają w legalnej manifestacji przeciwników aborcji. Nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów - mówi nam mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro