Reklama
Reklama

Trudny czas przed pacjentami szpitala przy ul. Szwajcarskiej. "Książki pozwolą chorym choć na chwilę oderwać się od trosk i tęsknoty"

fot. Biblioteka Raczyńskich / UMP
fot. Biblioteka Raczyńskich / UMP

Biblioteka Raczyńskich przekazała 300 książek dla pacjentów Szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu. To dar dla osób, które nie będą mogły spędzić Świąt w domu z rodziną.

W 14 kartonach znalazły się m.in. powieści Katarzyny Grocholi, Fredericka Forsytha i biografia Magdaleny Zawadzkiej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Boże Narodzenie to czas, gdy bardziej niż zwykle, czujemy potrzebę dzielenia się tym, co mamy i zwrócenia uwagi na innych. Zdając sobie sprawę z tego, że pacjenci szpitala nie będą mieli okazji do spotkań z najbliższymi, zdecydowaliśmy się przekazać książki, których lektura może umilić czas hospitalizacji i rekonwalescencji. Książki nie zastąpią kontaktu z bliskimi, ale mamy nadzieję, że dostarczą pacjentom choć trochę radości i pozwolą oderwać się od szpitalnej rzeczywistości - mówi Anna Gruszecka dyrektor Biblioteki Raczyńskich.

Święta kojarzą się z czasem radości, spędzonym w gronie najbliższych. Niestety, ze względu na sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, dla wielu osób okres ten upłynie w tym roku nie tak szczęśliwie, jak zwykle - z dala od rodziny i przyjaciół. Tym bardziej cieszą inicjatywy pomocy, takie jak ta podejmowana przez Bibliotekę Raczyńskich. Dziękuję jej pracownikom za ten drobny, lecz tak wiele znaczący, gest wsparcia i solidarności. Sądzę, że dobra książka pozwoli choć trochę umilić chorym czas spędzony w szpitalu - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Książki przekazane szpitalowi, jak wszystkie przedmioty trafiające na oddział zakaźny, zostaną tam na zawsze. Po przejściu obowiązkowej dla książek kwarantanny woluminy trafią do czytelników, aby poza literackimi wartościami dać im sygnał, że poznaniacy i bibliotekarze o nich pamiętają. W trosce o bezpieczeństwo przyszłych czytelników bibliotekarze dołączyli do daru rekomendację dotyczącą postępowania z książkami i ich udostępniania w czasie pandemii. Zasady te, przyjęte w wielu bibliotekach w Polsce, są już sprawdzone, ich przestrzeganie gwarantuje czytelnikom pełne bezpieczeństwo - informują miejscy urzędnicy.

Dla wszystkich naszych pacjentów okres izolacji od rodziny i bliskich jest bardzo trudny. W tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia, przekazane przez Bibliotekę Raczyńskich książki pozwolą chorym choć na chwilę oderwać się od trosk i tęsknoty. W imieniu swoim oraz wszystkich pacjentów serdecznie dziękujemy za przekazany dar - mówi dr Bartłomiej Gruszka, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro