Reklama
Reklama

Premier Morawiecki: rozważamy dalsze restrykcje, również w przemieszczaniu. Trwają rozmowy

fot. Krystian Maj/KPRM
fot. Krystian Maj/KPRM

Rząd rozważa wprowadzenie kolejnych restrykcji, oprócz tych zapowiedzianych już w czwartek.

W rozmowie z Wirtualną Polską premier Mateusz Morawiecki tłumaczył m.in., że nowe zakazy "mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłum". Jego zdaniem "nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie".

Kiedy dziennikarze Wirtualnej Polski zwrócili szefowi rządu uwagę, że Polska znów znalazła się w stanie pomiędzy ogłaszanym już kilka razy "zwycięstwem z koronawirusem", a stanem wyjątkowym, premier Morawiecki zdradził o czym obecnie myśli jego gabinet. - Bardzo poważnie traktuję te ryzyka i w pewnej mierze z panów uwagą się zgadzam. Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji - przyznał.

- Trwają rozmowy na poziomie politycznym oraz dyskusje z panem prezydentem. Obserwujemy dane i dalsze decyzje uzależniamy od nich. Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna. Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro