Reklama

Kalendarz trzech religii ponownie w Poznaniu. To wspólne dzieło chrześcijan, żydów i muzułmanów

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Wyjątkowy kalendarz powstał w naszym mieście już czwarty raz.

Ksiądz, imam i członek Gminy Żydowskiej stworzyli wielokulturową publikację, która już od czterech lat cieszy się sporym zainteresowaniem w naszym mieście.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA

- Już od czterech lat idea wspólnego kalendarza religii chrześcijańskiej, żydowskiej oraz islamu idealnie wpisuje się w klimat Poznania - miasta tolerancji i otwartości na drugiego człowieka - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Chcemy, żeby każdy mieszkaniec, niezależnie od wyznawanych poglądów, przynależności politycznej, rasy czy narodowości dobrze czuł się w naszym mieście. Myślę, że ta otwartość, zrozumienie i empatia bardzo się przydają w czasach pandemii - dodaje.

Każda z kart kalendarza jest podzielona na trzy części, a każda z nich oparta jest na innej rachubie czasowej. Jest tu więc kalendarz gregoriański, kalendarz muzułmański (od pielgrzymki Mahometa do Medyny) oraz żydowski (od powstania świata). Zaznaczono w nich najważniejsze święta trzech religii czy nazwy miesięcy.

W tym roku do punktów dystrybucji trafiło 5500 kalendarzy. To o 200 więcej niż przed rokiem. Kalendarz jest bezpłatny. Można go odebrać w synagodze (ul. Stawna 10), meczecie (ul. Biedrzyckiego 13), parafii i klasztorze oblatów w Poznaniu (ul. Ostatnia 14), w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44) i Punktach Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60 i Dworzec Głównym PKP) lub online za pośrednictwem strony: www.misyjne.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro