Reklama
Reklama

Zjechał z trasy na przystanek, bo zobaczył patrol ITD. Wpadł przy zdejmowaniu magnesu

fot. WITD

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10 w okolicach Rudy w powiecie pilskim.

Inspektorzy ITD z Piły akurat patrolowali DK nr 10, gdy ich uwagę zwróciło dziwne zachowanie kierowcy ciężarówki. - Na widok patrolu szybko zjechał z drogi na przystanek autobusowy i na nim zaparkował, żeby zdążyć ściągnąć magnes przed kontrolą - wyjaśniają.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Inspektorzy zauważyli, co się dzieje i podjechali do mężczyzny. - Szybko okazało się, co było powodem nietypowej reakcji kierowcy. Już pierwsze spojrzenie na wydruki z tachografu ujawniły manipulacje w dane zapisane na nośniku. Okazało się, że kierowca podłączył magnes do nadajnika tachografu i od ponad pół godziny rejestrował odpoczynek i postój pojazdu, nie rejestrując przebytej drogi - dodają.

Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec Podkarpacia. Grozi mu 10 tysięcy złotych kary administracyjnej, a także 5 lat więzienia za ingerowanie we wskazanie drogomierza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro