Reklama
Reklama

Poznanianka pracująca w Anglii wśród już zaszczepionych na Covid-19

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kfuhlert / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kfuhlert / pixabay.com

Aleksandra Ostańska od 5 lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje się osobami nieuleczalnie chorymi.

Z pochodzącą z Poznania kobietą rozmawiał Fakt. Choć Ostańska jest z wykształcenia biologiem, obecnie pracuje w ośrodku dla osób nieuleczalnie chorych zlokalizowanym kilkadziesiąt kilometrów od Londynu. Polka już w kwietniu przeszła zakażenie koronawirusem i wspomina to jako najgorszy czas w jej życiu. Przez sześć tygodni leczyła się w domu. Bała się zgłosić do szpitala, bo wiedziała, że może z niego nie wyjść.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kobieta przyznaje, że w grudniu przyjęła szczepionkę na Covid-19, by ponownie nie musieć przechodzić koszmaru, który spotkał ją wiosną. Jak wyjaśniła, na szczepienie pojechała wraz z innymi znajomymi z pracy. Wszyscy musieli przed podaniem szczepionki przejść badanie lekarskie. Szczepionkę podano jej w lewe ramię, a następnie poproszono, by przez około 20 minut poczekała w gabinecie. To celowy zabieg - lekarze chcą mieć pewność, że nie pojawią się reakcję niepożądane.

Aleksandra po pierwszej dawce szczepionki czuła się "rozbita", a miejsce ukłucia stało się tkliwe. Lekarz na takie dolegliwości polecił jej wzięcie paracetamolu. Pomogło. Drugą dawkę szczepionki Polka otrzyma 29 grudnia. Zachęca wszystkich do tego, by się zaszczepić i w ten sposób uchronić się przed zakażeniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro