Reklama

Nowe Zoo zyska sieć wodno-kanalizacyjną. Otwarto oferty w przetargu

fot. PIM
fot. PIM

Miasto szykuje się do bardzo ważnej z perspektywy Nowego Zoo inwestycji.

Przetarg na wykonawcę prac ogłosiły Poznańskie Inwestycje Miejskie. Właśnie otwarto złożone w postępowaniu oferty. - Trzy ze złożonych ofert mieszczą się w kwocie, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na tę inwestycję. Rozpoczęliśmy analizę złożonej dokumentacji. Zakładamy, że wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca w IV kwartale przyszłego roku zakończy realizację zaplanowanych prac. Dzięki nim Nowe Zoo zostanie podłączone do miejskiej sieci, zyska alternatywne źródło wody i uprości system gospodarki ściekami - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes PIM.

Obecnie ogród korzysta z własnego ujęcia głębinowego. Stan instalacji daleki jest od ideału, co powoduje problemy np. z ciśnieniem wody. Dzięki podłączeniu do miejskiej sieci i doprojektowanym odcinkom instalacji możliwa będzie ciągłość dostaw wody do obiektów Ogrodu Zoologicznego również w przypadku awarii. Pojawią się także nowe hydranty. Projekt zakłada wybudowanie ponad 1300 metrów instalacji wodociągowej.

Poprawi się również gospodarka ściekami. - W miejsce dotychczasowych zbiorników bezodpływowych pojawią się nowe, betonowe. Ścieki będą wywożone z nich wozami asenizacyjnymi i wprowadzane do kanalizacji grawitacyjnej poprzez kontenerową stację zlewczą na terenie ogrodu. Przyłącza i tłocznię ścieków ma wybudować na te potrzeby spółka Aquanet - wyjaśniły PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro