Reklama

Wywiesili w oknie plakat popierający protest kobiet. Dostali anonimowy list od "życzliwych sąsiadów"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

Od października trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją. Protestujący nie tylko wychodzą z transparentami na ulice. W wielu oknach można zobaczyć plakaty popierające protest kobiet. Tak jest między innymi w budynku przy ulicy Norwida.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Lokatorzy mieszkania, w którego oknie taki plakat wisi odebrali dziś anonimowy list. Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym list od "życzliwych sąsiadów" z Norwida w odniesieniu do wywieszonego plakatu o treści- wybór nie zakaz. Takie postawy prezentuje społeczność katolicka? Straszne to i przykre - pisze nasza Czytelniczka i przesyła zdjęcie korespondencji.

Żałujemy, że Twoja matka będąc z Tobą w ciąży nie dokonała aborcji - czytamy w liście. Swoim zachowaniem oszpecasz nasz budynek, w którym mieszka większość ludzi normalnych - piszą osoby podpisane, jako "życzliwi sąsiedzi".

O tego typu sytuacjach, których w kraju okazuje się być wiele mówiła niedawno na łamach "Gazety Wyborczej" mec. Sylwia Gregorczyk-Abram ze Strajku Kobiet. Plakaty - takie jak na przykład te związane ze Strajkiem Kobiet lub te z napisem "Konstytucja" - czy tęczowe flagi mogą być bez ograniczeń zawieszane w naszych oknach. Nie ma znaczenia to, że dla kogoś, np. dla sąsiada, który mieszka obok, jest to symbol polityczny czy jego zdaniem demoralizujący lub nieprzyzwoity - tłumaczy prawniczka. Mamy prawo do takiego wyrażenia swojej solidarności z wybranymi przez siebie osobami czy społecznością i ani zdanie sąsiada, ani stanowisko wspólnoty mieszkaniowej nie mają tu znaczenia. Wymienione symbole nie obrażają, nie są nieprzyzwoite, nie są zakazane, nie mają na celu znieważenia innej osoby i nie nawołują do nienawiści - dodała mec. Gregorczyk-Abram.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro