Reklama

Poseł PiS broni radnej Dudziak: "PO w Poznaniu nie przeszkadza w....lać na profilach posłów PO, ani j... PiS na transparentach radnych"

Lidia Dudziak w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy | fot. Lidia Dudziak FB
Lidia Dudziak w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy | fot. Lidia Dudziak FB

Informacja o odwołaniu Lidii Dudziak z funkcji przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta zaskoczyła posła PiS z Poznania Szymona Szynkowskiego vel Sęka.

O sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. Radna Dudziak od wielu lat była szefową komisji sportowej w Radzie Miasta. W poniedziałek ją odwołano m.in. za facebookowy wpis o "zwyrodniałej swołoczy". Właśnie tak nazwała uczestników protestu w sprawie decyzji TK.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Platformie Obywatelskiej w Poznaniu nie przeszkadza ani w...... lać na profilach posłów PO, ani j.. PiS na transparentach radnych. Nie przeszkadza dewastacja, którą próbują usprawiedliwiać. Przeszkadzają za to wpisy fb doskonałej przewodniczącej Komisji Sportu odnoszące się do przerywania mszy świętych - napisał na Facebooku poznański poseł Szymon Szynkowski vel Sęk. Ale na tym nie skończył.

- Nowym przewodniczącym komisji sportu w Radzie Miasta Poznania za odwołaną wczoraj długoletnią, doskonałą Przewodniczącą Lidię Dudziak, z ogromnymi zasługami dla poznańskiego sportu, którą wspierali wczoraj także radni lewicy, ma zostać radny, którego głównym pomysłem jest zdjęcie krzyża z sali sesyjnej - napisał w kolejnym wpisie w mediach społecznościowych poseł PiS. - Pomysły takie jak sama partia - skwitował.

O kim pisze Szynkowski vel Sęk? Chodzi o Bartłomieja Ignaszewskiego z Nowoczesnej. Nieoficjalnie mówi się właśnie o nim, jako o następcy Dudziak. Ignaszewski wraz z Wojciechem Chudym w połowie listopada zaproponowali, by usunąć z sali sesyjnej poznańskiego magistratu krzyż.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro