Kolejorz nareszcie ma ligową wygraną! Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1

W poniedziałkowy wieczór Lech Poznań pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk. Decydujący gol padł z rzutu karnego.

Pierwsza połowa się odbyła i to właściwie wszystko, co można o niej powiedzieć. Oba zespoły były czuje w obronie, miały jednak ogromne problemy ze stwarzaniem akcji ofensywnych. Częściej przy piłce był Lech, oddał też więcej strzałów, ale żaden z nich nie miał prawa zagrozić golkiperowi Lechii.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. Lech od razu ruszył do ataku i w 52. minucie mógł wyjść na prowadzenie. Po ładnym wyprowadzeniu piłki z głębi pola na strzał zdecydował się Iha, piłka trafiła w słupek, a poprawkę świetnie obronił Kuciak.

Lech wciąż szukał szans, strzałów próbował Ramirez, uderzali też Sykora czy Rogne, golkiper Lechii zwykle nie musiał jednak nawet interweniować.

W końcu inicjatywę zaczęła przejmować Lechia. Nie była to wielka dominacja, gospodarze jednak lepiej prezentowali się w ataku i wydawało się, że to oni są bliżej gola.

W 77. minucie skórę Lecha uratował Bednarek. Z bliskiej odległości głową uderzył Zwoliński, a golkiper Lecha zdołał wybić piłkę z linii bramkowej, choć do jej przekroczenia zabrakło milimetrów.

W tego typu meczach trzeba mieć trochę szczęścia i Lech tym razem mógł na nie liczyć. Na strzał z dystansu zdecydował się Tiba, a ręką piłkę zablokował Nalepa. Arbiter w tej sytuacji musiał pokazać graczowi Lechii drugą żółtą kartkę i podyktować rzut karny, który na gola zamienił Ishak.

Ostatecznie Kolejorz odniósł bardzo istotne zwycięstwo, które poprawiło jego sytuację w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Styl oczywiście nie zachwycił. ale w sytuacji Lecha nie to było najważniejsze. 3 punkty pozwolą również odetchnąć drużynie i kibicom, którzy prawie dwa miesiące czekali na ligową wygraną ich ulubieńców.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Lechia: Kuciak - Pietrzak, Tobers, Nalepa, Kopacz, Kubicki, Saief, Kałuziński (Makowski 58'), Conrado (Zwoliński 58'), Mihalik (Haydary 70'), Flavio

Rezerwowi: Alomerović, Haydary, Gajos, Makowski, Maloca, Urbański, Vikri, Zwoliński, Żukowski

Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Rogne, Kraweć - Kamiński (Skóraś 59'), Tiba, Moder (Muhar 78'), Sykora (Puchacz 78') - Ramirez (Marchwiński 78') - Ishak (Kaczarawa 88')

Rezerwowi: Malenica, Awwad, Butko, Crnomarković, Kaczarawa, Marchiwński, Muhar, Puchacz, Skóraś

82
Rzut kany dla Lecha! Przy strzale z dystansu w rękę trafiony Nalepa, który przy okazji zobaczył drugą żółtą kartkę
81
Rzut wolny dla Lecha w bocznym sektorze, okazja do dośrodkowania
80
Lechia wciąż w ataku, Lech głównie się broni
78
Potrójna zmiana w Lechu: weszli Muhar, Marchwiński, i Puchacz, zeszli Moder, Ramirez i Sykora
78
Nie ma gola, gramy dalej
78
Będzie analiza VAR, sędziowie sprawdzają czy piłka nie przekroczyła linii całym obwodem po strzale Zwolińskiego
77
Nie ma gola! Świetnie interweniował na linii Bednarek!
77
Saief dryblował w polu karnym Lecha, ostatecznie obrońcy wybili piłkę na rzut rożny
74
Lech musi coś zmienić w swojej grze, bo Lechia prezentuje się w ostatnich fragmentach meczu lepiej
67
Czerwiński ładnie znalazł w polu karnym Sykorę, ten uderzył, ale został zablokowany
52
Nie ma gola! Ładna akcja Lecha, uderzał Ishak, ale trafił w słupek!
51
Akcja Lecha, piłka do RAmireza, ten uderzył, ale trafił w rywala
48
Dośrodkowanie Ramireza, piłka wybita przez obrońców i znów trafiła do Hiszpana, ten celnie uderzył, ale pewnie interweniował Kuciak
29
Dośrodkowanie Czerwińskiego, obrońcy wybili piłkę, poprawka również nie trafiła do żadnego z kolegów